هر آنچه در کویر میروید ، گز و تاق است

چنان با مردمان خو کن که بعد مردنت .... مسلمانت به زمزم شوید و هندو بسوزاند

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

باید و نباید

باید و نباید

میدان ونک تهران، تقریبا هر بار که دیدمش گوشه ای از آن آلوده به تفتیش عقاید بود. گشت ارشاد. گشتی که قرار است زن ها و مرد ها را فوج فوج به بهشت ببرد. اما چیزی که نصیبشان میکرد جز حس انسانی تحقیر شده نبود. انسانی که شاید صبح با غرور، شادی و سرزندگی  از خانه بیرون می آمد حالا شب میبایست غرورش را در حالی که خونین و مالین و آویزان به کالبدش است تا خانه بکشد. اولین بار که میدیدم انسانی در خیابان برای لباسش بازخواست میشود به عینه دیدم که سرزندگی،شادی، غرور را مثقال مثقال از آن زن ها و از ما رهگذران بیرون می کشند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

ناظر بی طرف

ناظر بی طرف

این روز ها آذربایجان بخاطر طنز در یک برنامه تلویزیونی در التهاب است. من تا این لحظه که این مطلب رو می نویسم اون برنامه را ندیدم. علاقه ای هم ندارم ببینم. ولی علاقه به دیدن واکنش ها دارم. علاقه به دیدن اینکه چه اتفاقی می افتد. تا کجا پیش میرود. هیچ حدسی در موردش نمی زنم. هیچ برداشتی نمی کنم. فقط نگاه میکنم. کسی رو ندیدم که این برنامه را تائید کند ولی اختلاف در اینجا نیست در حجم واکنش آذری هاست. خود آذری ها البته نه همه معتقدند این واکنش ها نتیجه سال ها توهین به اذری هاست و کاملا متناسب. عده ای دیگر نظر برعکس دارند این واکنش ها را زیاده از حد می دانند. نمی دانم کدام درست می گویند یا اصلن حق با کدام است. من فقط تماشا میکنم. گاهی نظری در راستای همسویی با اینها و گاهی هم آنها و تنها میخواهم ببینم چه می شود.

یه چیز دیگه هم هست که منتظرم ببینم. مهمانان برنامه بی بی سی در این مورد. مخصوصا صفحه دو. انتخاب و چینش میهمانان این برنامه چیز های زیادی برای گفتن خواهد داشت حداقل برای من و خیلی آشکار.

پ.ن1: محاوره نوشتن بهتر است. البته متاسفانه، باب طبع من نیست، تجمل و اشرافیت را از زبان میگیرد. ولی شاید کمی امتحان شود بد نباشد.

پ.ن2: از حالت محاوره آوردمش بیرون. احساس کردم به خودم خیانت کردم

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

عاشورای ما

عاشورای ما

فقط یکسال کافی بود تا در ایام تاسوعا و عاشورا در سیرجان نباشم تا این قول را به خودم بدهم که باید عزاداری ها را در شهر خودم باشم. حس و حالی که موطن آدمیزاد در این ایام به انسان منتقل می کند شاید فقط با خود کربلا قابل مقایسه باشد.به عشق همین شمع روشن کردن ها امسال خودم را به سیرجان رساندم. موقعی که این شمع ها را روشن میکردم یادم آمد که سال های قبل از برای وصال به معشوق و سلامتی خانواده بود. این سال ها برای شفای خواهر و البت سلامتی خانواده و گشایش روزیم.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
سعید