هر آنچه در کویر میروید ، گز و تاق است

چنان با مردمان خو کن که بعد مردنت .... مسلمانت به زمزم شوید و هندو بسوزاند

۵ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

ذکر شیخنا محمد جواد ظریف

ذکر شیخنا محمد جواد ظریف

آن ذوب در توافق  ، نشسته به پای تفاهم ، آن شیر بیشه سیاست، آمیخته با کیاست، آن منور راه حقیقت، کارش به از هر صدارت، آن مصدر عقل و هوش، آن مبارز جهد و کوش، آن نگین الوزرا، آن آشنا به امور سفرا، آن مرد میدان و حریف، شیخنا محمد جواد ظریف، کار او کاری عجب بود. مجبوب دل ما بود، پشتش دعای ملت بود. پیامبر صلح و صفا بود.


https://t.me/SaeedDiary

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

یک نظر خود بزرگ پندارانه

یک نظر خود بزرگ پندارانه

یکی از مشکلات زبان فارسی تلاش گویش ورانش برای قلمبه سلمبه صحبت کردن است. گاها استفاده از کلمات ثقیل و مهجور عربی می شود عین سواد. و گاهی بیان ادبی یک مطلب علمی می شود اوج بلاغت. شاید خیلی از نویسندگان و حتی چرک نویسان جراید ساده نویسی را کنار گذاشته اند. انگار برای ما نوشتن گزاره ای ساده و روان از اتفاقی معمولی بسیار دشوار می آید. یادم است یکبار سفرنامه ای را در اینترنت میخواندم. نویسنده زمانی که میخواست زن فروشنده در یک قهوه خانه را توصیف کند متوسل به چنان خیال پردازی های ادیبانه ای شده بود که من خواننده کلا خط اصلی روایتش را گم کرده بودم. یکی از چند نویسنده ای که قلم ساده ور روانش را می پسندم هم استانی ما جناب مرادی کرمانی است. بدور از زیاده گویی یا کم گویی مطلبش را به خواننده حالی میکند قلمش اسیر واژه پردازی ها و صحنه سازی های غریب نیست.

البته این روزها سفرنامه خبرنگاری را در فیسبوک از حال و احوالش در افغانستان دنبال می کنم که شدیدا واقع گرا می نویسد و سعی دارد هر آنچه را می بیند به کاغذ بنشاند بدور از تعصب خود برتر بینی و یا مجیز گویی.

پ.ن: وبلاگ مذکور

 kabolestan.blogspot.com

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

سرزنش نکن

سرزنش نکن

" اگر فردی کسی را به خاطر گناهی سرزنش کند، نمیرد تا آن روز که به آن گناه مرتکب شود " امام صادق (ع)

این جمله تکانم داد. امیدوارم تکان خورده باشید. 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
سعید

راز بقا

راز بقا

ما برای فرار از تنهایی ازدواج میکنیم. با به یک دنیا آرزو و خیال میرویم سر سفره ای می نشینیم که برای بسیاری از ما از جمله خودم واضح و آشکار است که روز های پر تلاطمی را در پیش خواهیم داشت. بسیاری از آدم ها را می بینیم که در زندگی مشترک شکست خورده اند و آنان هم که به ظاهر کنار هم هستند از انواع و اقسام درد های روحی و روانی رنج میبرند. ولی باز در عزم ما برای ازدواج کم نمی شود. واقعا چرا ما مشتاق به سفری هستیم که دورنمای هولناکی را نشانمان میدهد. دورنمایی پر از کینه و نفرت انباشته نسبت به کسی که مثلا قرار بود راحت جان باشد حال شده است عذاب جان. تنها جوابی که برای سوالم می توانم پیدا کنم تلاش مغز ما برای کشیدن پرده ای بنام عشق در جلوی چشمانمان برای ندیدن حقیقت بقای نسل.

یادم است یکبار که پسر خاله مان مهمانمان بود از زنش که در آن مجلس غایب بود تعریف میکرد. وقتی میخواست حالات عصبانیت همسرش را توضیح دهد آنچنان نفرتی در چشمانش موج میزد که ما را شوکه کرد. این زوج به زعم ما خوشبخت بودند

پ. ن: شاید پست غم انگیز باشد ولی الزاما بیانگر حال و هوای من نیست. همیشه از این سوال ها دارم. 

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

کار های نیمه کاره

کار های نیمه کاره

سوالی هست که باعث دل مشغولی چند ساله من شده است. کلا اساس زندگی من بابت این یک سوال زیرو شده. اگر جوابی براش پیدا میکردم بدون شک بر زندگیم تاثیر زیادی می گذاشت. سوال از این قرار است.

" چگونه میشود هیجان و عشق و علاقه نسبت به کاری را مادام به نتیجه رسیدنش در ضمیر خویش همچنان فروزان نگه داشت؟"  زندگی من پر است از آرزوهای نیمه کاره رها شده. یا در بهترین حالت ناقص تمام شده.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید