هر آنچه در کویر میروید ، گز و تاق است

چنان با مردمان خو کن که بعد مردنت .... مسلمانت به زمزم شوید و هندو بسوزاند

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

دگردیسی

دگردیسی

خصوصیات بد چیزی است که این روزها و شاید بهتر است بگویم این سال ها در موردش بسیار فکر کرده ام. اندک اندک به انتهای دهه سوم زندگی ام میرسم و بقول چند تن از بزرگان دسترنج و کاشتم در این سال ها ماحصل و برداشتم در دهه های پیش روی زندگی ام خواهد بود. عزیزی میگفت این سال های منتهی به سی سالگی تعیین کننده همسرت، دوستانت و باالطبع نوع تربیت فرزندان و در یک کلام معمار نوع زیست من در سال های پیش رو خواهد بود. خوب که فکر کرده ام دیدم پر بیراه که نیست هیچ، عین حقیقت است. عمر دوبار نشاید ولی شنیدن تجربیات و نصیحت دیگران برآید.

فکر کردم ولی اینبار زیاد شاید خیلی زیاد، من خصوصیات منفی زیادی دارم مهمترین آن پرخوری است که خموری و تنبلی برایم به ارمغان آورده است گویی خوردن تنها تفریح زندگیم شده است در این ماها. دومین رذیلت اخلاقی من خیالپردازی زیاد است. خیال و زندگی در رویا برایم شده است وسیله ای تا از مسئولیت ها و اضطراب هایی که انجام درست این وظایف برایم می آورد دور شوم. لازم است خود را با واقعیات زندگی بیشتر آشنا کنم و از این پیله کودکانه خیال بیرون بیایم. سومین خصیصه بد من دمدمی بودن است، آرزو میکنم و برایش تلاش هم میکنم ولی فقط سه روز شاید یک هفته و نهایتا چند ماه. اوایلش پر انرژی و خستگی ناپذیر ولی اتمامش را اصلا به یاد نمی آورم. تقریبا چیزی را نمی بینم که به اتمام رسانده باشم. چهارمین ویژگی بد من بی هدف بودن است. نمی دانم برای چه درس میخوانم اصلا هدفی از زندگی ندارم قله ای را برای فتح انتخاب نکرده ام تماما امیالی کودکانه بوده است و شاید اهدافی مقطعی که حتی در آنان نیز موفق نبوده ام. فقط می روم و میگذرانم، نمیدانم برای چه و که.

شناخت از خود اولین گام تغییر است. اینکه چه دارم وچه ندارم و چه می خواهم باشم. خودم را بشناسم نیاز ها و اهداف پیش چشم ظاهر می شود. اهداف که ظاهر شوند تلاش ها حول رسیدن به آن شکل میگیرد. می دانم کداوم کار مرا به مقصود می رساند و کدام نمی رساند. باید تلاش کنم تا رخوتی که چند سال است دامن مرا گرفته از خود برهانم و این جزء تلاش برای خود زندگی نیست.  اولین گام این است که چه میخواهم باشم و چه تصویر ایده آل از خود می توانم داشته باشم.

امروز یاد دیالوگی ماندگار از فیلمی به یاد ماندنی افتادم " و همیشه دیر میرسیم " نمی خواهم دیگر بگویم دیر شده است . میخواهم بگویم رسیدم و توانستم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

نوسفر

نوسفر

نبوغ زیبای یک هنرمند در ینگه دنیا الهام بخش هنرمندی در این گوشه جهان می شود تا آمال و آرزو های یک ملت را از زبان منتخب خودشان در پس زمینه ای آمیخته با موسیقی و اشارت های تصویری بازگو کند. نماهنگی که در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخید و توانایی اش در سرازیر کردن اشک من و خیلی ها زیرکانه بود تا در فضایی که بعضی از حامیان منتخب مردم، بیم از گسست بین او و مردم در پی سکوت وی در مورد وعده های اجتماعی اش می دادند، تحقق نیابد. سعی این هنرمند بر این بوده تا با ادامه فضای شعاری دوران رقابت انتخاباتی، هیجان و احساس رای دهندگان وی را پشت سرش نگه دارد که البته بسیار نیکو خردمندانه بوده است. یادآوری حماسه جنگ، آزادی خواهان انقلاب و زبان اقوام ایرانی در نماهنگ، همه در جوشش حس همگرایی این ملت احساسی بسیار موثر است.

"  بگذاریم که فضای فرصت و خدمت برای همه ایرانیانی که دل در گرو این مرز و بوم دارند باز شود. بگذاریم که سینه ها از کینه ها پاک شود. بگذاریم که آشتی جای قهر، دوستی جای دشمنی بنشیند. از آن دستگیر بنده نواز خاضعانه در خواست می کنم این بنده ضعیف خود را از شر کبر و  غرور، حرص و بخل و حسد وارهاند. خداوندا به تو پناه میبرم از استبداد رای و عجله در تصمیم.

سخن بسیار است و مجال اندک، چه بهتر که سخن را کوتاه کنیم و پای در ره نهیم که دراز است ره مقصد و من نوسفرم  "

https://t.me/SaeedDiary


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

شمشیری که به نیام رفت

شمشیری که به نیام رفت

از  ساعت 6 صبح که جواد ظریف وزیر خارجه بسیار محبوب این روز های ایران خبر از توافق داد و مسیری سراشیبی برای تحریم ها نشان ملت ایران داد، موجی از شادباش ها و خوشحالی ها براه افتاد. امید به روز هایی بهتر در چشمان مردم قوت گرفت. ساعاتی که از اعلام توافق گذشت کنجکاوی برای متن توافقنامه قوت گرفت. واکنش ها به متن توافقنامه متفاوت بود عده ای آن را دستاوردی بزرگ و عده ای آن را تا حد عهد نامه ای ننگین پائین آوردند. ولی این توافق جدای از اینکه چه مفادی دارد دری است که بروی ایران باز شده است تا از مسیر انزوا و جنگ بیرون بیاید. زمان حل کننده همه معما هاست، این توافق برای سنجشش شاید نیاز به گذشت سال ها دارد.

امروز برق شمشیر های از نیام درآمده، کمتر رخ می نمود. شاید همین بزرگترین دستاورد نزدیکش باشد

https://t.me/SaeedDiary

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید