هر آنچه در کویر میروید ، گز و تاق است

چنان با مردمان خو کن که بعد مردنت .... مسلمانت به زمزم شوید و هندو بسوزاند

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

حسن شاه کلید

حسن شاه کلید

از همان روزی که کلید تدبیرش را در تلویزیون بالا گرفت و مردم را تشویق به حضور در پای صندوق های رای میکرد تا با این شاه کلید مشکلات ریز و درشت آنها را حل کند ، بسیاری از مخاطبانش از جمله ناراضیان هشتاد وهشت انگیزه زیادی از حضور نداشتند و دائم با طعن و کنایه دم از این میزدند که امکان ندارد او از صندوق رای بیرون بیاید. ولی با حمایت چهره های محبوب اصلاح طلب از وی و با کناره گیری محمد رضا عارف ، این سوال در ذهن بسیاری از طرفداران خاموشش شعله گرفت که چرا و چگونه رهبران اصلاحات و بسیاری از اصولگرایان معتدل و منتقد نیز پشت او گرد آمده اند و مردم را تشویق به حمایت از حسن روحانی میکنند. بدون شک این مسیر دومینویی چند روز قبل انتخابات بسیاری را مجاب به حضور در پای صندوقهای رای کرد و تمامی پیش بینی ناظران سیاسی و اجتماعی داخل و برون نظام را تغییر داد و باعث خلق حماسه ای از حضور مدنی مردم در پای بزرگترین دستاوردشان از مشروطه تا با امروز یعنی انتخابات سالم شد.

بدون شک اعلام نتایج و پیشتازی حسن روحانی در همان ساعات اولیه که از اقبال مردم در چند روز پایانی منتهی به انتخابات هم آشکار و نمایان بود مانند آب یخی بود بر پیکره تمام کسانی که انتخابات امسال را ناعادلانه و غیر منصفانه توصیف میکردند و مردم را تشویق به عدم حضور در آن میکردند. صد البته نمایانگر حراست و پاسبانی از آرای مردمی که با هزار امید به انتخابات دل بسته بودند. مردم ایران این مهم را دریافتند که صندوق رای هرچند گاهی آلوده به دستهای نا سالم ، مهمترین سرمایه و دارایی شان است و باید خود با حضور در پای صندوق رای ضامن سلامت آن باشند و حق خود را مطالبه کنند.

https://t.me/SaeedDiary

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

الکل متیلیک

 الکل متیلیک

گاهی اوقات یک تصمیم سرنوشت ساز کافی است تا مسیر زندگی را تعیین کند.کمی سریع رانندگی کردن،کمی پرخوری میتواند مسیر قبرستان را نصیب جوانی در اوج  طلب آرزوهایش بکند.ولی گاهی یک اشتیاق برای خوشگذرانی هم میتواند جوانی را روانه سینه قبرستان کند و یا عمری محتاج عصا کش.

در کشور ما هرگاه اتفاقی تلخ و گاهی برانگیزاننده احساسات عمومی رخ میدهد. مسئولین بلافاصله به فکر تلطیف افکار عمومی در مورد مردم آن شهر و دیار می افتند.حادثه خمینی شهر که حقیقتا دل هر انسانی را به رنج و درد می آورد به جای اینکه توسط مسئولین و به واسطه نخبگان فرهنگی و اجتماعی ریشه یابی شود به این اکتفا شد که مردم خمینی شهر متدین و خدا ترس هستند.همه ایرانیان مردمان دیار اصفهان را به تدین و خدا ترسی میشاسند ولی باید یادمان باشد گسست های اجتماعی و بروز مسئله چند فرهنگی و همچنین بیکاری و اعتیاد در رخداد چنین حوادثی دهشتناک دخیل است.

در دیار من کرمان ، چند جوان که خیال گذراندن شبی به یاد ماندنی در جشن تولد و عروسی داشتند با مصرف مشروب دست ساز طعم مرگ و بعضا لمس عصایی تا آخر عمر را چشیدند و باز مثل همه معضلات اجتماعی مسئولان شهر در تریبون نماز جمعه گرفته تا نیروی انتظامی به ذکر افسانه ها و حکایا از دینداری مردم  این دیار پرداختند.بنده حقیر به مانند همه مردم ایران میدانم که پدیده عرق خوری افراطی منحصر به دیار و آبادی خاصی نیست و تمام ایران به گونه ای با آن درگیرند. مسئولان به جای پاک کردن صورت مسئله بهتر است به فکر فراهم آوردن امکاناتی باشند تا جوانان اوقاتشان را بر سر کار آبرومندانه اشان بگذرانند یا بر سر تفریحی سالم ، نه اینکه از فرط بیکاری و بی هویتی به مواد مخدر و مشروبات الکلی پناه ببرند و به این راحتی جان و چشمانشان را ببازند.

البته بی فکری افراد مسئول کار را به آنجا رسانده است که تذکر و نصیحت و حتی اجرای حد در ملا عام هم بعضی از این جوانان را از بیراهه ای که در آن گرفتارند به راه بر نمیگرداند. حداقل شما جوان عزیز با کمی مطالعه و حتی یک جستجو در اینترنت میتوانید بفهمید که آن زهرماری که میل میکنید اگر درست تهیه نشود منجر به باقی ماندن نوعی از الکل میشود ( الکل متیلیک ) که وجود حتی 10 میلی گرم از آن در مهمانی شبانه شما منجر به کور شدن مادام العمر میشود.شما جماعت عرق فروش که به راه راست هدایت نمیشوید لااقل آن زهر ماریتان را به مدت 10 ساعت در دمای 64 درجه نگهدارید تا الکل متیلیک آن خارج شود .


https://t.me/SaeedDiary

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید

شما که غریبه نیستید

شما که غریبه نیستید

در یکی از آمفی تئاتر های دانشگاه اطلاعیه ای را دیدم که چشمانم را به خودش میخکوب کرد . " دوشنبه ساعت 1:30 استاد هوشنگ مرادی کرمانی جهت مصاحبه و راهنمایی دوستان علاقه مند به نویسندگی حضور دارند ".این را که دیدم با خود گفتم وقتش الان است،باید این فرصت را غنیمت شماری و آن سوال کذایی را بپرسی.

من مانند بسیاری از مشتاقان و علاقه مندان به...

https://t.me/SaeedDiary


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سعید